Ana Sayfa        Hakkımızda         Ürünler        İletişim        Download      S.S.S.   

 

 

Hoşgeldiniz. Bugün

 

ÜYE GİRİŞİ

Kullanıcı

Parola

 


4Parolamı Unuttum

4Üye Olmak İstiyorum

 
ÜRÜNLERİMİZ
Dicle Elektronik'in tescilli ürünlerini artık internet sitemizden alabilirsiniz. Online alışveriş sistemimiz ile beğendiğiniz ürünlerimizi artık web sitemizden sipariş edebilirsiniz.
 
 

4AKILLI KUMANDALAR
E-MAIL LİSTESİ

Yeni çıkan ürünlerimizden haberdar

olmak için e-mail adresinizi ekleyiniz.

E-mail

 

  Sıkça Sorulan Sorular

Teknik Destek hattımıza yoğun olarak yöneltilen sorulardan bazılarını sizler için özetledik. Eğer bu bölümde aradığınız sorulara cevap bulamazsanız lütfen 212-2520179 numaralı teknik destek hattımızı arayınız. 

  • Soru : Akıllı Kumanda nedir?

Cevap : Akıllı kumandanın çeşitli kullanım amaçları vardır. Ancak en genel kullanım amacı evinizde bulunan birden fazla cihazı, tek kumanda kullanarak temel fonksiyonları ile kontrol etmek, bizim sloganımız ile 'Kumanda kalabalığına son!' vermekir. Bunun dışında Akıllı kumandayı bozulan yada kaybolan kumandalarınızın yerine de kullanabilirsiniz.

  • Soru : Benim ihtiyacım olan Akıllı Kumandayı nasıl belirlerim?

Cevap : Öncelikle dikkat etmeniz gereken nokta, evinizdeki cihaz saysıdır. Çünkü Akıllı Kumandalar çalıştırabilecekleri cihaz sayısına göre çeşitliik göstermektedir. Örneğin; '4 in 1' olarak nitelendirilen bir Akıllı Kumanda 4 cihazı, '7 in 1' olarak nitelendirilen başka bir model ise 7 cihazı aynı anda kumanda edebilir. Ayrıca ileriye yönelik düşünen kullanıcılarımız başka kumandaları kopyalama özelleğine (Öğrenme özelliği) sahip Akıllı Kumandaları tercih edebilirler. Bunun dışında tabiki tasarım da seçimde belirleyici önemli bir etkendir.

  • Soru : Akıllı Kumandamı ambalajından çıkarıp pillerini taktım ancak kumanda çalışmıyor. Neden?

Cevap : Akıllı Kumandalarımız binlerce marka ve modele uyum sağladığı için, ilk kullanımdan önce bir kereye mahsus olmak üzere programlamalısınız. Ancak kumandanıza taktığınız pillerin iyi kalitede olmasına özen gösteriniz. Çünkü kullanılmış yada düşük kaliteli piller Akıllı Kumandanızın ihtiyaç duyduğu stabil ve dengeli enerjiyi sağlayamayacağı için kumandanın ışığını yaksa dahi işlem yapmasına izin vermeyecektir. Programlama işlemi için ambalaj içersinde bulunan kullanma kılavuzundaki talimatları uygulayınız. Programlama esnasında sorun yaşıyorsanız, haftaiçi hergün 08:30-18:00 saatleri arasında 212-2520179 numaralı teknik destek hattımızı arayabilirsiniz.

  • Soru : Akıllı Kumandamı programladım ancak kumanda üzerindeki tuşlar doğru çalışmıyor, farklı fonksiyon yapıyorlar. Kumandam bozuk mudur?

Cevap : .Hayır. Zaman zaman karşılaştığımız bu durum kumandanın programlamasının doğru şekilde sonuçlanmadığını gösterir. Genelde müşterilerimiz ilk bulunan kodun kesinlikle doğru olduğunu düşünür. Ancak bu durum her zaman için geçerli değildir. Bir marka için verilen tüm kodlar denenmeli ve en doğru kod bulunmalıdır. Eğer doğru kod bulma konusunda problem yaşıyorsanız haftaiçi hergün 08:30-18:00 saatleri arasında 212-2520179 numaralı teknik destek hattımızı arayabilirsiniz. 

  • Soru : Bir cihaz tuşu üzerine iki farklı cihaz programlayabilir miyim? Örneğin; TV tuşu üzerine iki farklı Televizyon programlayabilir miyim?

Cevap : Hayır. Bir cihaz tuşu üzerine sadece bir cihaz programlayabilirsiniz. Bu yüzden Akıllı Kumandalarımızda birden fazla cihaz tuşu bulunmaktadır.

  • Soru : Herhangi bir cihaz tuşuna herhangi bir cihaz programlayabilir miyim? Örneğin; DVD tuşu üzerine Televizyonumu programlayabilir miyim?

Cevap : Evet. DVD tuşu üzerine Televizyonunuzu yada AUX tuşu üzerine Uydu alıcınızı programlayabilirsiniz.

  • Soru : İlk olarak Televizyonumu TV tuşu üzerine, sonra da uydu alıcımı SAT tuşu üzerine programladım. Şuan Uydumu kontrol edebiliyorum ancak Televizyonumu kontrol edemiyorum. Sorun nedir?

Cevap : Televizyonunuz TV tuşu üzerine programlandığı için Televizyonunuzu kontrol etmek istediğiniz zaman bir kez TV tuşuna basmanız gerekir. Uydu alıcınızı kontrol etmek istediğiniz zaman ise SAT tuşuna 1 kez basmalısınız.

  • Soru : Otomatik arama esnasında kullanma kılavuzunda yazdığı gibi Uydu alıcım kapandı. Ancak cihazımı tekrar açamıyorum. Sorun nedir?

Cevap : Otomatik arama esnasında Uydu alıcınız kapanır kapanmaz 2 sn. içerisinde SAT tuşuna basıp bırakmanız gerekir. Eğer SAT tuşuna basma süreniz 2 sn' den uzun sürerse Uydu alıcınıza uyan kod yerine farklı bir kodu hafızaya almış olursunuz. Bu durumda da Akıllı Kumanda cihazınızı çalıştırmayacaktır. Otomatik aramaya tekrar başlamanızı öneririz.

  •  Soru : Otomatik arama ile Televizyonumu programladım. Ancak kumanda üzerindeki tuşlar doğru çalışmıyor, farklı fonksiyon yapıyorlar. Kumandam bozuk mudur?

Cevap : Hayır. Bu durum, otomatik arama ile bulduğunuz kod cihazınıza tam uyum sağlamıyor anlamına gelir. Otomatik aramayı tekrar başlatarak diğer olası kodları deneyiniz.

 

   DUYURULAR
   

- Kod girme devri sona erdi ! ihtiyacınız olan tek şey INTER Click 4:1. Yazılımı Bilgisayarınıza kurun ve mouse Click'leri ile kumandanızı programlayın !

- Ve sonunda  V6 çıktı ! En güncel kod hazinesine sahip V6 versiyonlu ürünlerimizden satın almak için lütfen bilgi alınız.

- D-smart kodları 6. versiyona eklendi.

- Digiturk OPTV 3900 6. versiyona eklendi.

   
   KURUMSAL
   DOWNLOAD

Download Sayfamızdan ürünlerimize ait tüm kullanım kılavuzlarına ve kod listelerine kolayca ulaşabilirsiniz.

Download sayfasına ulaşmak için tıklayın

Link

 

 
Ana Sayfa  I  Hakkımızda  I  İletişim  I  Download  I  S.S.S.
Her hakkı saklıdır (c) 2008 Teslimat-Garanti  İade-İptal  Gizlilik-Güvenlik
 
Tasarım & Programlama CreaNet Bilişim Hizmetleri